GALATASARAY HAKKINDA HER ŞEY !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galatasaray haberleri, transfer çalışmaları, diğer kulüp haberleri, Milli takım haberleri ve resimleri, Galatasarayın Futbolcu Resimleri ve biyografileri dahil her şey burada !

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kewell için geldi!

YazarMesaj
türko_1905
Admin
türko_1905

Kewell için geldi! Empty
MesajKonu: Kewell için geldi!   Kewell için geldi! Icon_minitimeÇarş. Ağus. 27, 2008 3:42 pm

Transferin hızlı kulübü Galatasarayımız, Milan Baros’u renklerine bağlayarak hem büyük bir bomba patlattı hem de rakiplerine karşı büyük sükse yaptı. Çek starın Galatasaraylı olmasının perde arkasında ise ilginç bir gerçek vardı. Ajax’ın ısrarla istediği ve uzun süredir peşinde koştuğu Milan Baros, Hollanda’nın dünyaca ünlü devinin teklifini geri çevirip, eski takım arkadaşı Harry Kewell ile aynı takımda oynamak istediği için Galatasaray’ı seçti. Cimbom’a, "Evet" demesinin bir başka sebebi de Galatasaray’ın ateşli bir taraftara sahip olmasıydı.

Olimpique Lyon Kulübü’ne verilecek 5.5 milyon Euro bonservis bedeli ve yıllık 2 milyon Euro karşılığında Galatasaraylı olan Milan Baros, Liverpool’da iki yıl boyunca birlikte forma giydiği Harry Kewell ile G.Saray’da oynamak isteyip, sarı kırmızılı ekibin Avrupa’da elde ettiği başarıları da göz önüne alarak başta Ajax olmak üzere kendisine talip olan Real Betis’in tekliflerini reddetti.

Doğru isim Baros’tu

Perşembe günü İstanbul’a gelecek olan Baros’un anlaşma sonrası yöneticilere, "İstanbul’daki tribünlerin ateşli ve muhteşem olduğunu biliyorum. Türkiye’deki taraftarlar ve atmosfer heyecan veriyor. Taraftarların yeni transferlere muhteşem bir karşılama yaptığını biliyorum. Bunu Kewell da bana söyledi. Gelince bunu ben de göreceğim" dediği öğrenildi.

Transferde büyük rol oynayan Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, "Baros inandığımız futbolcuların başında geliyordu. Ona güveniyoruz. Bizim için doğru isim Baros’tu. Biz de doğruyu yaptık. Onun kariyerini tartışmaya gerek yok. Şampiyonlar Ligi’ni değil, bütün bir sezonu düşünerek bu transferi yaptık. Baros çok heyecanlı. Galatasaray forması altında yeniden formunun zirvesine çıkmak istiyor" dedi.

"Irkçı değilim"

Fransa’da ırkçı suçlamalarına maruz kalan Baros ise bu iddiaları kendisine sormamız üzerine, "Lyon’da oynarken Rennes maçında rakibime yaptığım hareket yanlış anlaşıldı. Ben ırkçı değilim. Bu doğru değil. Fransızlar beni yanlış anladı. O gün çok markaj altında kalmıştım. Rakibime rahat nefes alayım anlamında bir işaret yapmak istedim. Yanlış yorumlandı" diye yanıt verdi.

15 numaralı forma onun

Çek Milli Takım’da 15 numaralı formayı başarıyla terleten ve Çek Cumhuriyeti adına çıktığı 66 maçta ağları 32 kez havalandıran Baros, yeni takımında da uğurlu numarasıyla mücadele edecek. Haldun Üstünel’den numara konusu açıldığında, "Milli Takımdaki gibi 15’i istiyorum. Çünkü en mutlu olduğum numara o" diyen Baros, yarın yeni formasıyla boy gösterecek.

BAROS KİMDİR?

Doğum Tarihi: 28 Ekim1981

Doğum Yeri: Çek Cumhuriyeti

Geldiği Kulüp: Olympique Lyon

Kariyeri: 1998-2001 Banik Ostrava (76 maçta 23 gol), 2002-2005 Liverpool (68 maçta 19 gol), 2005-2007 Aston Villa (42 maçta 9 gol), 2007 Lyon (24 maçta 7 gol), 2008 Portsmouth (Kiralık, 12 maç).

Millilik: 66 maç - 32 gol

Kaynak: Hürriyet
http://cimbomluyuz-1905.eniyiforum.net

Kewell için geldi!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kewell geldi, Arda durdu