GALATASARAY HAKKINDA HER ŞEY !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Galatasaray haberleri, transfer çalışmaları, diğer kulüp haberleri, Milli takım haberleri ve resimleri, Galatasarayın Futbolcu Resimleri ve biyografileri dahil her şey burada !

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

RÖPORTAJLARI

YazarMesaj
türko_1905
Admin
türko_1905

RÖPORTAJLARI Empty
MesajKonu: RÖPORTAJLARI   RÖPORTAJLARI Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 7:16 pm

RÖPORTAJLARI Ugur-u10

Uğur Uçar Röportajı
12.11.2006 |
Tarık Özkan yazdı

Galatasaray'ın genç yıldızı ve Kayserispor'a kiralık olarak gönderilen genç aslan Uğur Uçar konuğumuz oldu.

Futbola nasıl başladınız?
Galatasaray’ın her sene düzenlediği seçmelere girip kazandım ve Galatasaray alt yapısında futbola başlamış oldum.

İlk olarak A Takıma ne zaman çıktınız?
Fatih Terim döneminde ilk maçımda Adanaspor’a karşıydı.

Fatih Terim sizin gibi bir çok genç oyuncuyu Türk futboluna kazandırmayı görev edinmiş biri, onun hakkında düşünceleriniz nedir?
Zaten Fatih Hoca’nın Türk futbolunda yaptıkları belli onun için bir şey söylememe gerek yok sanırım. Kendisi Türk futbolunun en önemli teknik direktörü.

Geçen sene Galatasaray'ın çok önemli maçlarına ilk 11'de başladın. Bu sene yönetimin böyle bir karar alması seni şaşırttı mı?
Tabi ki ayrılmak istemiyordum ama benim gibi genç oyuncunun, sürekli oynamaya ihtiyacı var. Bende ligin en kaliteli takımlarından birine geldim ve burada her şey şuan çok iyi gidiyor ve takım olarak çok iyi konumdayız. Kendi açımdan çok iyi olduğunu düşünüyorum. Performansım çok üst düzeyde. Oynadıkça daha da iyi oluyor.

Kayserispor bu sene lige müthiş bir giriş yaptı. Inter Toto ve UEFA da çok başarılıydı, şansız bir şekilde elendi. Sonradan düşüş yaşamaya başladı bunu neye bağlıyorsun?
Takımda bir yorgunluk oldu, buda lige yansıdı ama takımdaki arkadaşlık ortamı bunları rahatça kaldırabilecek oyuncularımız ve teknik kadromuz var. UEFA kupasında Hollanda liginin en iyi takımlarından birine şansız bir şekilde elendik. Bu da bizim kalitemizi ortaya koyuyor. Ligde ve Türkiye kupasındaki yükselişimiz başladı. Oynadığımız futbolla da bunu belli ediyoruz zaten.

Ertuğrul hoca için neler düşünüyorsunuz?
Ertuğrul hoca çok kaliteli ve çok iyi bir insan, futbolcuyla diyalogları çok iyi.
Kendisini daha iyi yerlerde görüceğiz. Zaten takıma oynattığı futbolla bunu belli ediyor,
en önemli özelliği de tüm takım oyuncularıyla çok iyi diyaloglar kuruyor.Tabi bunlarda başarıyı getiriyor. Ayrıca takımda arkadaşlık, kardeşlik çok üst seviyede. Herkes birbirinin açığını kapatmak için elinden geleni yapıyor. Herkes birbirini çok seviyor bu da bizim başarılı olmamızı sağlıyor.

Peki böyle olumlu bir hava, bu denli sıkı arkadaşlıklar büyük takımlarda sağlanabiliyor mu?
Tabi ki ben Galatasaray da oynadığım zamanda böyle bir hava vardı. Arkadaşlık çok üst seviyedeydi, bu da şampiyonluğu getirdi bize.

Biraz geçen seneye deyinelim.
Seve seve

Uzun süre para almadan oynadınız, bu durum zaman zaman takım içinde sıkıntılar yarattı, antrenmanlara çıkmama gibi olaylar oldu ama yine de şampiyon oldunuz. Nasıl oldu bu?
O zor durum bizi birbirimize daha çok bağladı, bütünleştik. Biz inanmıştık o şampiyonluğun geleceğine. Umarım bu senede mutlu sona ulaşan takım Galatasaray olur.

Geçen sene takımı şampiyon yapan Gerets bu sene çok eleştiriliyor onun hakkında ne düşünüyorsun?
Eleştiriler skorlara göre yapılıyor. Galatasaray bana göre çok iyi futbol oynuyor. İyi sonuçlar almaya başlayınca sorunda kalmayacaktır. Gerets kalitesini belli etmiş bir hoca. Geçen sene Daum’da aynı şekilde ağır eleştirler alıyordu ama takımı 81 puan topladı, futbol biraz günlük yaşanıyor. Tüm yorumlar sonuçlara göre yazılıyor bazen çok ağır diller kullanılıyor.

Geçen sene son dakikalar da çevrilen tam 9 maç vardı bu sene ise kaçan penaltılar var. Bu sene birazda şans eksikliği olduğuna inanıyor musun?
Evet buna fazlasıyla katılıyorum umarım bu şansızlığı üzerlerinden bir an önce atarlar.

Takımlarımızın Avrupa maçlarında ki performanslarını nasıl buluyorsun?
İyi gidiyorlar diyemem ama umarımm hepsi Avrupa da başarılı olup ülke puanı arttırırlar daha çok takımla Avrupa'da yarışırız.

Sağ bekte oynamaktan memnun musun? yoksa altyapıdaki gibi stoper oynamak mı isterdin?
Gerçekten ilk zamanlar sağ bekte oynamakta biraz zorlanıyordum ama artık hiçbir sorun kalmadı. Oynadıkça daha iyi oluyor, kendimi geliştiriyorum. Artık her iki mevkide de zorlanmadan oynayabilirim. Hatta savunmanın her yerinde oynayabilirim stoper, libero, sağ bek.

Football Manager'i ne sıklıkla oynuyorsun?
Çoğunlukla kamplarda oynuyorum. Hastasıyım diyemem ama bazen saatlerce ayrılamıyorum başından Smile

Türk takımlarının araştırmalarını Turksportal yapıyor. Nasıl buluyorsun özellikleri?
Bunu bilmiyordum, bende nasıl bu kadar gerçekçi oluyor diye düşünürdüm hep. Gerçekten çok başarılısınız, bu konuda büyük bir zevkle oynuyorum oyunu.

Son olarak gelecekte Avrupa'da oynamayı düşünüyor musun?
Öncelikle Galatasaray’a geri dönmek istiyorum oradan milli takıma yükselip en son Avrupa’ya gitmek istiyorum.

Galatasaray'a dönmek istiyorsun yani?
Tabi ki orası benim yuvam.

Bize vakit ayırdığınız için,Turksportal ailesi adına tekrar teşekkürlerimizi sunuyorum. Yeni Takımın da başarılar..
Ben teşekkür ederim… Sağolun.
http://cimbomluyuz-1905.eniyiforum.net

RÖPORTAJLARI
1 sayfadaki 1 sayfası